Telefony marki Samsung cieszą się dużą popularnością i zaufaniem wśród klientów. Nic dziwnego więc, że ten producent jest w czołówce firm sprzedających telefony komórkowe. Zdarzyła się też Samsungowi co prawda poważna wpadka z wybuchającymi bateriami modelu Galaxy Note 7, jednak koreański producent zdołał wyjść z kryzysu wizerunkowego, zwracając klientom pieniądze za wadliwe modele oraz oferując im darmową wysyłkę. Klienci, posiadający wadliwy model telefonu Samsung Galaxy Note 7 mieli możliwość jego zwrotu i otrzymania pełnej rekompensaty, lub wymiany na inny model. Z tej możliwości skorzystało 96% z 3 milionów właścicieli modelu Galaxy Note 7 Producent podjął liczne kroki, by taka sytuacja nie powtórzyła się już w przyszłości,

Telefony Samsung - zalety

Telefony od tej firmy cieszą się dużą popularnością także ze względu na wyświetlacze Samsung. Są one duże i przede wszystkim bardzo wydajne. Klienci cenią je za bardzo dobrą jakość obrazu oraz trwałość. Ogromną zaletą większości telefonów Samsung jest też znakomity aparat. Większość nowszych modeli jak Samsung Galaxy S9, czy chociażby nieco słabszy, ale wciąż doskonały S7 może pochwalić się bardzo dobrą jakością zdjęć wykonywanych zarówno w nocy, jak i w dzień. Wyświetlacze Samsung pozwalają na uzyskanie wysokiej rozdzielczości, dlatego zdjęcia wyglądają świetnie nie tylko na komputerze, ale również na ekranie naszego telefonu. Telefony tej marki dobrze nadadzą się też do obsługi multimediów, a oglądanie na nich filmów, czy granie w gry jest dla użytkownika prawdziwą przyjemnością.

wyświetlacze samsungSamsung - czas pracy baterii

Baterie w telefonach Samsung wytrzymują zazwyczaj dość długo, ale nie należy oczekiwać nadzwyczajnych rezultatów. 3-4 dni przy niewielkim czasie pracy oraz 1-2 dni, gdy używa się telefonu często to coś, co powinno w pełni zadowalać użytkowników Samsungów. Oczywiście w miarę upływu czasu baterie w tych telefonach będą wytrzymywały coraz krócej. Niewykluczone, że osoby, które przywiązały się do swojego modelu i nie chcą go wymieniać na żaden inny będą musiały liczyć się z koniecznością wymiany baterii na nową. Koszt takiej baterii na przykład do modelu Samsung Galaxy J5 to około 30-40 złotych. Oczywiście mowa tu o nowych egzemplarzach. Nie warto jednak zaopatrywać się w baterię używaną, ponieważ może okazać się, że szybko stanie się ona równie mało funkcjonalna, co nasza poprzednia zużyta bateria. Inną wadą często wspominaną przed użytkowników Samsungów jest zbyt krótki kabel do ładowania.

Samsung - czy warto?

Niewątpliwie telefony marki Samsung są jednymi z bardziej jakościowych na rynku. Dobre aparaty, przyzwoity czas na baterii, czy bardzo jakościowe wyświetlacze Samsung sprawiają, że posiadacze tych modeli nie mają na co narzekać. W starszych modelach wadą mogła być zbyt mała pojemność kart pamięci, przez co zainstalowanie większej ilości aplikacji było niemal niemożliwe. W nowszych wersjach Samsungów mamy już jednak do dyspozycji pamięci 64, czy nawet 128 GB, co spokojnie powinno wystarczyć do wygodnego użytkowania telefonu.