Prowadzenie własnej działalności to nie lada sztuka. Niewielu osobom udaje się utrzymać na rynku, a spora część założonych firm upada w przeciągu pierwszych dwóch lat działalności. Aby zbudować dobrze prosperujące przedsiębiorstwo potrzeba wiedzy, doświadczenia i nieustannego rozwoju. Rozwój ten musi postępować na każdym szczeblu pracy tak, aby, jak najlepiej zoptymalizować cały proces produkcyjny, czy usługowy. W celu optymalizacji działania przedsiębiorstwa stosuje się różne narzędzia i techniki takie jak np. lean management. Dlaczego warto zainteresować się tym tematem? O tym w dzisiejszym artykule!

Co to jest Lean ?

Szukając informacji o optymalizacji zarządzania przedsiębiorstwem nie ma możliwości, żebyśmy nie natrafili na pojęcie Lean . Czym jest owa koncepcja? Jest to nic innego jak tzw. szczupłe zarządzanie stworzone w oparciu o wnioski wyciągnięte z efektów systemu produkcyjnego Toyoty. Już od 1988 roku, kiedy to po raz pierwszy użyto pojęcia szczupłej produkcji, koncept ten zyskuje nieustannie kolejnych zwolenników, którzy z powodzeniem wdrożyli go do swojej firmy, uzyskując efekty, o których wcześniej można było tylko pomarzyć.

Co daje wprowadzenie Lean ?

Skoro już wiemy, czym jest sztuka szczupłego zarządzania, warto powiedzieć sobie o tym, jakie efekty daje wykorzystanie jej w procesie produkcyjnym czy usługowym. Otóż jak się okazuje, optymalizacja pracy tym sposobem potrafi zdziałać naprawdę wiele. Wprowadzenie wiedzy z konfernecji lean do przedsiębiorstwa znacznie poprawia wyniki produkcji, wpływa pozytywnie na motywację pracowników i otwiera nowe możliwości rozwoju, do których ciężko byłoby dotrzeć, bez uprzedniego usprawnienia już istniejących procesów.

Jak poznać Lean ?

Lean konferencjaKoncepcja szczupłego zarządzania to coś, co po prostu warto poznać. Jeżeli szukasz rozwiązań, które wywindują wyniki Twojego przedsiębiorstwa i naprawią to, co w nim kuleje, to zdecydowanie powinieneś zainteresować się tematem. Tak się składa, że również w Polsce organizowana jest konferencja zrzeszająca największych ekspertów tego tematu z całego świata. Co prawda właśnie za nami jest odbędzie się XIX Konferencja Lean Management we Wrocławiu, na której wystąpili najlepsi na świecie praktycy i eksperci Lean. Jeżeli interesuje Cię zwiększenie wyników własnej firmy i chciałbyś dowiedzieć się, jak je osiągnąć, to musisz tam być!  A kolejna edycja już za rok!

Oprócz licznych prelekcji i szkoleń będziesz mieć okazję nawiązać wiele cennych kontaktów zawodowych, jednocześnie poznając najnowsze trendy z dziedziny zarządzania!

Realne korzyści

Skoro już wiemy, czym jest sztuka szczupłego zarządzania, warto powiedzieć sobie o tym, jakie efekty daje wykorzystanie jej w procesie produkcyjnym czy usługowym. Otóż jak się okazuje, optymalizacja pracy tym sposobem potrafi zdziałać naprawdę wiele. Wprowadzenie zasad z  lean konferencja do przedsiębiorstwa znacznie poprawia wyniki produkcji, wpływa pozytywnie na motywację pracowników i otwiera nowe możliwości rozwoju, do których ciężko byłoby dotrzeć, bez uprzedniego usprawnienia już istniejących procesów.